“Otobüs terminali değil sanki otopark”

“Otobüs terminali değil sanki otopark”

Otobüs terminali içerisinde taksicilik yapan şoförler, terminale giren çok sayıda sivil aracın yer işgali yaptığını söylediler. Şoförler sivil araçların terminale girmesinin yasaklanması gerektiğini belirttiler

13 Şubat 2019 - 10:17

Şoförler, terminale giren sivil araçların taksilerin yerine park ettiğini ifade ettiler. Şoförler, “Biz yer kirası ödüyoruz. Başkasının bizim durağımıza park etmeye hakkı yok” dediler


Belediyenin terminalin sorunlarına duyarsız davrandığını belirten taksiciler, girişe zabıta konulması halinde bu sorunun çözüleceğini ifade ettiler


Melin DOBRAN

Lefkoşa otobüs terminali’nde taksicilik yapan şoförler, terminale çok sayıda sivil araç girdiğini söylediler. Taksiciler, bu araçların kendilerine ait yerleri işgal ettiğini belirterek, sivil araçların terminale girmesinin yasaklanmasını istediler. Belediyenin terminalde çalışan memuru olduğunu dile getiren taksiciler, “Zabıta sivil araçların girmesini engellese, bu soru ortadan kalkacaktır” dediler.

“Pazar buradan taşınmalıdır”

Taksiciler, terminalde kurulan açık pazar nedeniyle, giriş çıkışların engellendiğini belirttiler. Pazar kalabalığından dolayı müşterilerin taksileri görmediğini ifade eden taksiciler, pazarın terminalden taşınması gerektiğini söylediler. Taksi şoförleri, bölgede bu sorunlardan dolayı sürekli kaos yaşandığını ve bir türlü sorunun çözülemediğini dile getirdiler.


Taksiciler ne dedi?

Mehmet Kanal: Otobüs değil araç terminali

“Ben 20 yıldan beri taksicilik yapıyorum. Terminaldeki en büyük sorun, belediyenin buraya olan duyarsızlığıdır. Burada belediyeye düzenli kira ödeyenlerden biri de biziz. Terminale günde yüzlerce araç girip çıkıyor. 

Dışarıdan gelen zabıtalar yardımcı olmaya çalışıyor ama yeterli değil. Biz yer kirası ödüyoruz, taksiye ait yere sivil araç park ediyor. Burası otobüs değil araç terminali olmuş durumda. Aracını çekmesi için uyardığımızda da kavga çıkıyor. 

Yıllardır bu sorunu çekiyoruz. Bize ait olan yere direk konulmasını istedik. O da yapılmadı. Pazar kurulduğunda bizim giriş çıkışlarımız engelleniyor. Kalabalıktan dolayı müşteriler bizi görmüyor. Burada bir kaostur gidiyor. Açık pazarın ertesi günü detaylı temizlik yapılmadığı için kokudan ve pislikten rahatsız oluyoruz.”


Hüseyin Esengin: Taksilerin yerine dışarıdan gelen araçlar park ediyor

“Otobüs terminalinde sivil araçların olmaması gerekiyor. 

Taksilerin yerine dışarıdan gelen araçlar park ediyor. Kişileri uyardığımızda ise olay çıkıyor. Buraya sivil araçların girmemesi lazım. Durağımızın da düzenlenmesi gerekiyor. 

Açık pazarın ise buradan taşınması artık şart oldu. Belediyenin burada çalışan memuru sivil araçların girmesini engellese, bu sorun ortadan kalkacaktır. 

Bir diğer sıkıntı ise korsan taksicilerdir. Sürekli olarak dışarıda geziyorlar ve bizim 40 liraya götürdüğümüz yere onlar 30 liraya götürüyor. Bunu özellikle şahsi aracıyla yapanlar ve öğrenci olanlar yapıyor.”


Bu haber 65 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çakıcı’ya şok suçlama!
Çakıcı’ya şok suçlama!
Sri Lanka hükümetinden itiraf
Sri Lanka hükümetinden itiraf