Karakeleş teminata bağlandı

Karakeleş teminata bağlandı

Lefkoşa’da meydana gelen Ciddi darp” ve “Şiddet tehdidi” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Hüseyin Karakeleş, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

04 Aralık 2018 - 11:38 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 - 11:43

Evrim KAMALI 


Lefkoşa’da meydana gelen Ciddi darp” ve “Şiddet tehdidi” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Hüseyin Karakeleş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 


Teminata bağlanması talep edildi 

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik olayla ilgili bulguları aktardı. Çelik, zanlı Hüseyin Karakeleş’in 30 Kasım’da, saat 18.00 raddelerinde Lefkoşa’da ikametgâhında yan komşuları ile ilgili olarak kendisine soru sorduğu gerekçesi ile eşi olan AS.’ye hitaben “Ben seni istediğim gibi dövüp öldürürüm, ailen zaten Almanya’da, bana kimse bir şey yapamaz” deyip şiddet tehdidinde bulunduktan sonra adı edilenin boğazını sıkmak, yerde sürüklemek, başını masaya vurmak ve ikametgâh içerisinde sağa sola savurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini kaydetti. Çelik, TC vatandaşı olup, üniversite öğrencisi olan zanlının, davalarında hazır bulunması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


“Darp etmedim”

Mahkemede söz alan zanlı Hüseyin Karakeleş, “Eşimi tehdit etmedim. Darp da etmedim. Boşanmak istiyorum” dedi. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve 10 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Bu haber 698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe için tehlike çanları çalıyor!
Fenerbahçe için tehlike çanları çalıyor!
Galatasaray'da hedef 3 puan
Galatasaray'da hedef 3 puan