İçiciler ve satıcı tutuklandı

İçiciler ve satıcı tutuklandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından önceki gün düzenlenen operasyonlarda 1,5 gr uyuşturucu madde ele geçirildi, 4 kişi ise tutuklandı

14 Mart 2019 - 10:37 - Güncelleme: 15 Mart 2019 - 12:39

Gamze PİR BAYKUR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri Mağusa’da önceki gün bağlantılı olarak 2 farklı adrese operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonlar sonucunda tasarruflarında toplam 1,5 gram Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 3 adet sigara tespit edilen Ali Dayıcık, Bircan Şahin ve Mesut  Şahin tutuklanırken, konu kişilere uyuşturucu madde sattığı iddia edilen Şengül Akburç da tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”,”Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Ali Dayıcık, Bircan Şahin, Mesut Şahin ve Şengül Akburç aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi.


Şüpheli görülen Dayıcık’ın tasarrufunda uyuşturucu bulundu

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 12 Mart 2019 tarihinde alınan bir bilgide Çanakkale Göleti’nde NR 927 plakalı aracın içerisinde 2 kişinin oturduğu ve şüpheli olarak görüldüğünün öğrenildiğini söyledi. Alınan ihbar üzerine konu yere gidildiğini ifade eden Özdesoy, araç içerisinde zanlı Ali Dayıcık ile İbrahim Turaç’ın tespit edildiğini belirtti. Özdesoy, konu araçta yapılan aramada içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan yarım içilmiş sigara, yine içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 1 adet sigara ve paspas üzerine dökülmüş şekilde yarım gram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Zanlı Dayıcık ile beraberinde bulunan Turaç’ın tutuklandığını söyleyen Özdesoy, zanlı Dayıcık’tan temin edilen ifadesinde konu uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin kendisine ait olduğunun ve aynı gün zanlı Şengül Akburç’tan aldığının tespit edildiğini açıkladı.


Şahin kuzenlerin tasarrufunda 1 gr uyuşturucu bulundu

Tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, aranmaya başlayan zanlı Şengül Akburç’un tespit edilemediğini söyledi. Yürütülen tahkikat kapsamında zanlı Akburç’un, zanlı Bircan Şahin’e ait evde olduğunun öğrenilmesi üzerine konu eve gidildiğini söyleyen Özdesoy, zanlı Mesut Şahin’in, içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigarayı içerken tespit edildiğini açıkladı. Akabinde ev sahibi zanlı Bircan Şahin’in ise giymekte olduğu pantolunun cebinde bulunan 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi polise teslim ettiğini belirten Özdeoy, zanlı Bircan Şahin ile Mesut Şahin’in de tutuklandığını açıkladı. Özdesoy, zanlı Bircan Şahin ile Mesut Şahin’den yapılan soruşturmada konu uyuşturucu maddeyi zanlı Şengül Akburç’tan aldıklarının tespit edildiğini açıkladı. Tespit edilemeyen zanlı Şengül Akburç’a telefoniyen ulaşıldığını ifade eden Özdesoy, zanlı Akburç’un polise gelmesinin sağlandığını ve tutuklandığını belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Özdesoy, tüm zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


2’şer gün tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Ali Dayıcık, Bircan Şahin, Mesut Şahin ve Şengül Akburç’un tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber 684 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Köy içi yollara beton dökeceğim"
"Yollarımız perişan bir halde"