Dolgun tutuklu, diğerleri tutuksuz yargılanacaklar

Dolgun tutuklu, diğerleri tutuksuz yargılanacaklar

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün meydana gelen bıçaklı kavga olayı ile ilgili tutuklanan zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı

09 Ocak 2019 - 11:21

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da geçtiğimiz gün meydana gelen bıçaklı kavga olayı ile ilgili tutuklanan zanlılar Bünyamin Dolgun, Ahmet Manga, Murat Boran, Burhan Bayandursun ve Ali Erişik dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Ahmet Kavan, zanlıların “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Yaralama, Kavga ve Rahatsızlık ”suçlarından tutuklandığını söyledi. Kavan, 4 Ocak 2019 tarihinde, saat 13.00 sıralarında, Lefkoşa'da Atatürk Caddesi üzerinde Ali Erişik, Erkan Bayandursun, Burhan Bayandursun bir taraf, Bünyamin Dolgun, Ahmet Manga, Murat Boran ve Mahmut Yılmaz’ın diğer taraf olup kavga ettiklerini söyledi. Polis, kavganın sebebinin ise Erkan Bayandursun’un eski eşi ile Bünyamin Dolgun ile ilişkisi olduğunu düşünmesinden kaynakladığını açıkladı. Kavan, kavga esnasında zanlı Dolgun’un öldürme niyetiyle kesici alet ile Ekan Bayandursun’u göğüs, karın ve sırtından 4 kez yaraladığını ifade etti. Kavan, olayda yaralanan Erkan Bayandursun’un kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrası müşahede altına alındığını, hayati tehlikesinin olmadığını söyledi. Kavan, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.


Bünyamin Dolgun cezaevinde bekleyecek

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, aleyhinde taammüden adam öldürme suçu getirilen Bünyamin Dolgun’un üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

Yargıç Cenkay İnan, diğer zanlıların ise, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, ayda bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları ve KKTC vatandaşı birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.  

Bu haber 968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Köy içi yollara beton dökeceğim”
“Köy içi yollara beton dökeceğim”
“Yollarımız perişan bir halde”
“Yollarımız perişan bir halde”