Çıkmaz çıkmaz deme !

Çıkmaz çıkmaz deme !

Devlet Piyangosunun Yılbaşı Özel çekilişinde 1 Milyon 500 Bin TL ikramiye dağıtması vatandaşın piyango biletlerine yoğun ilgi göstermesine neden oldu

05 Aralık 2018 - 11:29 - Güncelleme: 06 Aralık 2018 - 12:11

Kaynak: Yeni Bakış


Devrim DEMİR 


Şans oyunları Piyangolar Dairesi, Yılbaşı Özel çekilişinin  büyük ikramiyesini 1 Milyon 500 bin TL olarak belirlerken, 29 Kasım tarihinde 30 TL olarak satışa  çıkan biletlere vatandaşın ilgisi  yoğun oldu.

Umutlarını 2019 Yeni Yıl özel çekilişine bağlayan vatandaş, şimdiden Devlet Piyangosu ve Milli Piyango biletlerinin bir çoğunu tüketti.

Devlet Piyangosu, 30 TL’den satışa çıkarken, Türkiye Milli Piyango biletleri ise 70 TL’den satılıyor. Vatandaşın bilet çılgınlığı ise bilet bayilerine yaradı.

Bu arada, Yeni Bakış’a konuşan bilet satıcıları, vatandaşın bu yıl Devlet Piyangosu yanında, Milli Piyangoya’da ilgi gösterdiğini belirterek,  özellikle çeyrek biletlerin daha hızlı tükendiğini söyledi. 

 

Devlet Piyangosu’nun ikramiyeleri

Şans Oyunları ve Piyangolar Dairesi Devlet Piyangosu’nu bu yıl 200 bin adet bastı.

Büyük ikramiye 1 buçuk Mİlyon olarak belirlenirken, Devlet Piyangosu’nun Yeni Yıl Özel Çekilişi 31 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Yeni Yıl Özel Çekilişinde 1 kişi 1 buçuk Milyon TL, 1 kişi 125 bin TL, 1 kişi 25 bin TL, 5 kişi 10 bin TL’nin sahibi olacak.


Piyangocular ne dedi?

Bu arada, Yeni Bakış Gazetesi’ne  biletçiler, vatandaşın 29 Kasım tarihinde satışa çıkarılan Devlet ve Milli Piyangoya büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Vatandaşın her yıl olduğu gibi bu yılda umutlarından vazgeçmeyerek bilet almaya devam ettiğini ifade eden bilet satıcıları, devletin 13.maaşları ödemesi ile çılgınlığın artarak devam edeceğini kaydetti. 


Remziye Şahin: 

“Yabancıların büyük ilgisi var”

“Biletler 29 Kasım tarihinde satışa çıktı. İlgi oldukça yoğun bu bizi çok mutlu etti. Vatandaşların yanı sıra Türkiye ve yabancı uyruklular da bu yıl Devlet Piyangosuna büyük ilgi gösterdi. Satışlarımız çok güzel dilerim 2019 yılı herkese şans getirsin”.


Serhan Kumru:

“İkramiye yüksek olduğu için ilgi çok”

“Her yıl umudunu Milli Piyango ve Devlet Piyangosuna bağlayan vatandaş, bu yıl da alışkanlığından vazgeçmedi. Devlet Piyangosunun ikramiyesi oldukça yüksek olduğu için ilgi çekici bilet fiyatı ise 30 TL. Bir buçuk Milyon güzel bir rakam, herkes alıyor. 13. Maaş alındığı takdirde daha da iyi olacağına inanıyorum”.


Hasan Sağol:

“Bilet satışlarımıza ilgi büyük”

“Senelerdir her yılbaşı aynı heyecan yaşanıyor, bu yıl da vatandaş yine umudunu kaybetmedi. Bilet satışlarımız çok iyi Devlet Piyangosu 30 TL, Milli Piyango 70 TL’den satışa çıktı. İlgi çok güzel, dilerim herkese şans getirsin”.


Hasan Okur:

“Satışlarımız hareketlendi”

“Devlet ve Milli Piyangoya her yıl olduğu gibi bu yıl ilgi yine yoğun. Bir hafta önce satışa çıkan Yılbaşı Özel biletlere vatandaş hayli ilgi gösterdi. Devlet Piyangosu 1 buçuk Milyon TL olarak büyük ikramiye veriyor ve biletler 30 TL’den satışa çıktı. Satışlarımız da hareketlik başladı, herkese şans getirsin”. 


Bu haber 360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe için tehlike çanları çalıyor!
Fenerbahçe için tehlike çanları çalıyor!
Galatasaray'da hedef 3 puan
Galatasaray'da hedef 3 puan