Azmettiricisini saklıyor!

Azmettiricisini saklıyor!

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya 8 el ateş edip yaralanmasına neden olan Tetikçi Emre Yalçın ve olayla ilgili olarak tutuklanan üçüncü zanlı Mesut Okur yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

13 Şubat 2019 - 10:20

Polisin mahkemede aktardığı bulgulara göre, Tetikçi Yalçın’ın hesabına yatırılan paranın bir kısmını zanlı Mesut Okur’un hesabına yatırdığının belirlendiği, cep telefonunun ise hala incelendiği belirtildi. Emre Yalçın ve Mesut Okur’un tutukluluk süreleri 3’er gün daha uzatıldı.


Evrim KAMALI

Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlaması ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Emre Yalçın ve ona silahı temin eden zanlı Mesut Okur, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, olayla ilgili bulguları aktardı. Aydın, 1 Şubat 2019 tarihinde Gifa Airways isimli işyerine 8 el ateş eden Emre Yalçın’ın itirafı üzerine olayda kullandığı söz konusu tabancayı zanlı Şükrü Diprede’den satın aldığını itiraf ettiğini belirtti. Polis, zanlı Emre Yalçın’ın ifadesi üzerine tutuklanan zanlı Şükrü Dipdere’nin de tutuklandığını ve suçunu itiraf ettiğini kaydetti. Polis Dipdere’nin ifadesinde söz konusu tabancaları zanlı Mesut Okur’dan aldığını itiraf etmesi üzerine zanlı Mesut Okur’un da tutuklandığını ve aleyhinde soruşturma başlatıldığını mahkemeye aktardı. 


Cep telefonunun şifresini polise vermiyor

Aydın, zanlı Emre Yalçın’ın hesabına yatırılan paranın bir kısmını zanlı Mesut Okur’un hesabına yatırdığının belirlindiğini mahkemeye aktardı. Zanlı Emre Yalçın’ın ikinci bir gönüllü ifade verdiğini anlatan Aydın, cep telefonunun şifresini ise söylemediğini belirtti. Aydın, data inceleme şubesinin telefonu incelediğini ve zanlının internet üzerinden yaptığı görüşmelere ulaşılmaya çalışıldığını söyledi. Aydın, ifadelerin alındığını, kamera kayıtlarının incelendiğini, telefonların ise incelenmesi gerektiğine vurgu yapıp, tutukluluk süresi dolan iki zanlının da üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti. 


Zanlı avukatları doktor kontrolü istedi

Zanlı Mesut Okur’un avukatı müvekkilinin boğazının ağrıdığını söyleyerek, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. Emre Yalçın’ın avukatı Erinç Cemal da müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmalarına ve doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.

Bu haber 545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çakıcı’ya şok suçlama!
Çakıcı’ya şok suçlama!
Sri Lanka hükümetinden itiraf
Sri Lanka hükümetinden itiraf