Araba hırsızlığında tutuklu sayısı 3 oldu

Araba hırsızlığında tutuklu sayısı 3 oldu

Güney Kıbrıs’tan çalınarak KKTC’ye getirilen Güney plakalı aracı satmak isteyen zanlı Mustafa Bayır ile Cuma Bayır’ın ardından Osman Çetin de tespit edilerek tutuklandı. 1 kişi ise aranıyor

17 Mart 2019 - 10:15

Gamze PİR BAYKUR

Güney Kıbrıs’tan çalınarak yasa dışı yollardan KKTC’ye getirilen EEN 484 plakalı aracı satmak isterken yakalanan zanlı Mustafa Bayır ile Cuma Bayır kardeşlerin ardından 3 gündür aranan suç ortakları Osman Çetin de önceki gece Mağusa’da tespit edilerek tutuklandı. “Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “Kanunsuz mal tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Çetin aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi. Polis mesele ile bağlantısı olan 1 kişiyi daha arıyor.

Zanlı her şeyi itiraf etti

Meselenin tahkikat memuru Raif Safa, 13 Mart 2019 tarihinde Mağusa’da meydana gelen “Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “Kanunsuz mal tasarrufu” meselesi ile ilgili olarak yapılan ileri soruşturma neticesinde zanlı Osman Çetin’in daha önceden mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Mustafa Bayır ve Cuma Bayır ile birlikte olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Zanlı Çetin’in 14 Mart 2019 tarihinde tutuklandığını belirten Safa, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini ve ifadesinde araç içerisinde bulunan emareleri sakladıkları yer, Güney Kıbrıs’a geçtikleri ve KKTC’ye geri döndükleri yerler ile ilgili olarak da itiraflarda bulunduğunu açıkladı. Safa, konu araç içerisinde olan çek yaprakları ve mesele ile bağlantısı olan 1 kişinin daha arandığını belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Safa, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hazan  Aksun, zanlı Osman Çetin’in tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 


Bu haber 65 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Köy içi yollara beton dökeceğim"
"Yollarımız perişan bir halde"